کانادا

جاذبه‌های گردشگری تورنتو؛ قسمت دوم

با جاذبه‌های گردشگری تورنتو بیشتر آشنا شوید

اگر کمی در سایت مجلۀ گردشگری نیلی گشت وب گردی کرده باشید، متوجه می‌شوید که ما در قسمت اول از معرفی جاذبه‌های گردشگری تورنتو اماکن و فضاهای جذابی از این شهر را به شما شناساندیم که بسیار معروف و مورد توجه هستند؛ اماکنی از قبیل برج سی اِن، موزۀ رویال، مرکز خرید ایتون، بازار سن لارنس و های پارک. اینها جزو بایدهای بازدید از سوی هر گردشگری است. اما جاذبه‌های گردشگری این کلان شهر زیبا به همین جا ختم نمی‌شود و ما باید بیشتری با آنها آشنا شویم. به همین دلیل در قسمت دوم از معرفی جاذبه‌های گردشگری تورنتو، شما را با دستۀ دیگری از مهمترین و معروف‌ترین‌های این شهر آشنا می‌کنیم تا در سفرتان به کانادا به خوبی با تورنتو آشنا باشید. ما در این مطلب به بررسی قسمت دوم از مهمترین و معروفترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو می‌پردازیم و شما را با آنها آشنا می‌کنیم. پس همراه ما باشید.

کمی بیشتر از تورنتو بدانیم

تورنتو شهری است که از زمان پیدایش شهری آن بیش از دویست سال می گذرد. البته پیش از آن هم مردمی در این منطقه از کانادا زندگی می‌کردند؛ اما به صورت پراکنده و دهکده‌وار. از حدود دویست سال پیش تورنتو به عنوان یک شهر شناخته شد و روز به روز هم پیشرفت کرد. امروزه بیش از شش میلیون نفر در تورنتو زندگی می‌کنند و بخش قابل توجهی از این جمعیت مهاجران دیگر کشورها هستند. البته باید بدانید که این شهر اینقدر دوست داشتنی و جذاب است که مهاجران داخلی هم دارد و بسیاری از کانادایی‌ها هم این شهر را به دیگر شهرهای کشورشان ترجیح می‌دهند.

تورنتو بزرگترین شهر در کانادا و چهارمین شهر بزرگ در کل امریکای شمالی است. و اما بگذارید کمی از ریشۀ اسم تورنتو برایتان بگوییم که از واژۀ tkaronto  به معنی درختان روی آب گرفته شده است. تورنتو مرکز شهر استان انتاریو است و به دلیل وجود امکانات دانشگاهی، اشتغال، وسایل حمل و نقل شهری و نیز جاذبه‌های گردشگری یکی از مهمترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود. ما در ادامه به بررسی بخش دیگری از این جاذبه‌ها خواهیم پرداخت.

آکواریوم ریپلی؛ از بهترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو

در قسمت اول معرفی جاذبه‌های گردشگری تورنتو، به شما برج سی اِن را معرفی کردیم. شاید بتوانید قبل یا بعد از بازدید از برج سی اِن در همان حوالی به آکواریوم ریپلی (Ripleys Aquarium) بروید و یکی از زیباترین و بهترین آکواریوم‌های بزرگ دنیا را ببینید. این آکواریوم از آن حهت خاص است که متنوع‌ترین و منحصر به فردترین آبزیان را گرد هم آورده و آن را در محیطی شبیه سازی شده به دریا و اقیانوس نگهداری می‌کند.

در آکواریوم ریپلی تورنتو چه می‌بینیم؟

بیشترین چیزی که بازدیدکننده‌ها از دیدنش سورپرایز شده و مبهوت آن می‌شوند حیوانات بسیار بزرگ و غول پیکری است. بعضی از بازدید کننده‌ها آنها را بسیار زیبا و جذاب می‌دانند و بعضی حسابی می‌ترسند. به طور کلی شما چیزهایی در این آکواریوم می‌بینید که اگر در اعماق اقیانوس قرار گرفته باشید، می‌بینید. تمام محیط اطرافتان از شیشه است و درست همانطور که در تصویر می‌بینید، می‌توانید خودتان را هم درون آب حس کنید.

در بخشی از آکواریوم که تونل دریایی نام دارد این حس به اوج خودش می‌رسد. شما می‌توانید انواع ماهی‌ها و کوسه‌ها و دیگر حیوانات آبزی را ببینید و به تنوع زندگی و گونه‌های شانزده هزارتایی این آکواریوم قبطه بخورید. بله، درست خواندید. شانزده هزار گونۀ آبزی در آکواریومی که حدود پنج میلیون لیتر آب را رد خودش جای داده زندگی می‌کنند و در دیدرس شما قرار دارند. به علاوه این آکواریوم مرکز آموزشی و تحقیقاتی هم دارد.

کازا لوما؛ از اماکن تاریخی در تورنتو

گفتیم در تورنتو هر آنچه که یک گردشگری نیاز داشته باشد، به بهترین و جذاب‌ترین نحو پیدا می‌شود. یکی از اینها بنای تاریخی کازا لوما (Casa Loma) است. در اینجا شما یکی از مهمترین و ارزشمندترین بناهای تاریخی تورنتو و یا کانادا را خواهید دید و اینقدر محو طراحی داخلی و نمای ظریف و سرشار از جزئیات آن خواهید شد که هوش از سرتان می‌رود. بله، کازا لوما یکی از زیباترین و ماندگاترین آثار تاریخی در تورنتوی کانادا است که با دقت و وسواس زیادی از آن نگهداری می‌شود.

در کازا لومای تورنتو چه می‌بینیم؟

این بنا متعلق به قرن نوزده میلادی است و به حدود دویست سال پیش یعنی تقریباً همان زمانی برمی گردد که تورنتو به عنوان یک شهر شناخته شد. ساخت این بنای عظیم با چنین جزئیات و طراحی بسیار ظریف در آن زمان بسیار تحصین برانگیز است. اولین چیزی که باید در بازدید از کازا لوما دقت کنید، نمای بیرونی و حوض رو به روی آن است. حسابی به بنا چشم بدوزید و محو زیبایی‌های بصری آن شوید. دیدن این بنا از بیرون چنان آرامشی به شما می‌دهد که باورتان نخواهد شد.

و اما چرا کازا لوما؟ باید بدانید این بنا توسط یک تاجر نظامی و بسیار ثروتمند به نام هنری پلاتت ساخته شد و برای ساخت آن در آن دوره و زمانه حدود هفده میلیون دلار هزینه کرد. این بنا نود و هشت اتاق مجزا دارد و مهمترین آن کتابخانه‌ای با ده‌ها هزار کتاب نفیس است. پس از تماشای بنا حتماً به فضای داخلی بروید، از اتاق‌ها دیدن کنید و در آخر در باغ قدم بزنید و به کسانی فکر کنید که در آن زمان شاهانه در این بنا روزگار می گذراندند.

باغ وحش تورنتو؛ از مهمترین دیدنی‌های شهر

درست است که در سال‌های اخیر افراد زیادی نسبت به احداث باغ‌های وحش و نیز بازدید از آنها عکس العمل نشان داده و با آن مخالفت می‌کنند. اما باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo) ثابت کرده است که می‌توان باغ وحشی داشت که هیچ حیوانی در آن در قفس محبوس نباشد و در فضایی طبیعی و محافظت شده زندگی کند. در این صورت هم انسان‌ها می‌توانند از تماشای حیوانات لذت ببرند و با گونه‌های مختلف آن آشنا شوند و هم حیوانات آزار نمی‌بینند و در فضایی طبیعی زندگی می‌کنند. باغ وحش تورنتو در نزدیکی موزۀ رویال تورنتو قرار دارد و می‌توانید طوری برنامه ریزی داشته باشید که در یک روز از هر دو جا دیدن کنید.

در باغ وحش تورنتو چه می‌بینیم؟

این باغ وحش به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو شناخته می‌شود و برای این ادعا دلایل محکمی وجود دارد. باغ وحش تورنتو فضای بسیار شاد و مفرحی دارد و این را از بدو ورود حس می‌کنید. شما با حیواناتی رو به رو می‌شوید و گونه‌هایی را می‌بینید که پیش از این هرگز ندیده بودید. در واقع باید گفت که حدود پنج هزار گونۀ جانوری در این باغ وحش نگهداری می‌شود. با دانست این موضوع قطعاً متوجه شدید که قرار است چه فضای بزرگ و وسیعی را بگردید. این باغ وحش دویست هکتار از فضاهای طبیعی و البته محافظت شده است و هم حیوانات در آن به راحتی زندگی می‌کنند و هم انسان‌ها از تعامل با طبیعت لذت می‌برند.

در ادامه…

شاید واقعاٌ نتوانید در یک روز تمام فضای باغ وحش را به طور کامل بگردید. برای همین می‌توانید با استفاده از نقشه و کمک گرفتن از مسئولان باغ وحش بخش‌هایی را تماشا کنید که بیشتر دوستشان دارید. در واقع باغ وحش تورنتو به هفت بخش اصلی نقسیم شده است و هر بخش به یک کشور اختصاص دارد. بخش‌های مختلف آن عبارت است از افریقا، ایندومالایا، کانادا ، امریکا، استرالیا، اوراسیا و بخش آموزش کشفیات به کودکان. به علاوه یک مسیر پر طرفدار پیاده روی هم دارد که در طول مسیر می‌توانید حیواناتی نظیر گوزن‌های شمالی، خرس‌های قطبی، جغدها برفی، گوزن‌های برفی، روباه‌های قطب شمال و گرگ‌های قطب شمال را ببینید.

اگر به دیدن حیوانات جدید علاقه دارید از روی نقشه درۀ روژ را پیدا کنید و حیواناتی نظیر گوزن شمالی، گاومیش امریکایی، عقاب طاس، یوزپلنگ امریکایی، راکون و خرس گریزلی در آنجا ببینید و کیف کنید. در آخر اگر دلتان نیامد این طبیعت زیبا را رها کنید و خواستید بیشتر وقت بگذارید، می‌توانید در هتل‌ها یا کمپ‌های باغ وحش اقامت داشته باشید و فردا دوباره کشفیات خود را از سر بگیرید.

جزایر تورنتو؛ از جاذبه‌های گردشگری تورنتو

یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو جزایر تورنتو (Toronto Islands) یا همان تورنتو آیلندز است. اگر می‌خواهید به دور از هیاهوی شهری دمی را در محیطی آرام و آرامش بخش بگذرانید و فقط در دل طبیعت تفریح کنید و لذت ببرید، فقط باید به حزایر تورنتو بروید. جایی که با نام هیاواثا هم شناخته می‌شود و مجموعه‌ای از چند جزیره در بر دارد. برای رفتن به این جزایر باید بخش جنوبی تورنتو و حوالی دریاچۀ انتاریو بروید. باید به شما بگویم که جزایر تورنتو در نظرسنجی‌هایی که از گردشگران به عمل آمده، بهترین مکان تفریحی تورنتو و گاهاً کانادا شمرده می‌شود.

در جزایر تورنتو چه می‌بینیم؟

در همین مکان از تورنتو است که می‌توانید در نزدیکی جزایر بندر تورنتو را ببینید و از رفت و آمد کشتی‌ها در بندر به وجد بیایید. البته اقامت در جزایر تورنتو کمی گران است و با این حال شما می‌توانید از حضور در باشگاه قایق رانی لذت ببرید و کلی تفریحات آب انجام دهید. تماشا کردن طلوع و غروب خورشید در این مکان از جذاب‌ترین و آرامش بخش‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

به علاوه می‌توانید به پارک تفریحی سنترویل در این جزایر بروید و کلی تفریحات مختلف انجام دهید یا می‌توانید در سواحل پیاده روی کنید و از آرامشی که از طبیعت می گیرید لذت ببرید. دوچرخه سواری در فضای جزایر از ساده‌ترین و ارزان‌ترین تفریحات و وقت گذرانی در باشگاه‌های گلف فریزبی از گران‌ترین تفریحات جزایر تورنتو محسوب می‌شود. شما می‌توانید با تاکسی‌های آبی بین جزایر رفت و آمد کنید و در کل تفریحی متمایز، منحصر به فرد و بسیار جدید را تجربه کنید.

راجرز سنتر؛ از مهیج‌ترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو

یکی از زیباترین و خوش ساخت‌ترین استادیوم‌های ورزشی شهر که به عنوان جاذبۀ گردشگری تورنتو هم شناخته می‌شود استادیوم راجرز سنتر (Rogers Center) می‌باشد که در نزدیکی برج سی اِن قرار گرفته است. اولین چیزی که در مورد این باشگاه شما را به وجد می‌آورد طراحی آن است. سقف این ورزشگاه بر حسب شرایط آب و هوایی باز و بسته می‌شود و این برای همگان بسیار جذاب است. این ورزشگاه نه خیلی جدید است و نه خیلی قدیمی. در واقع اواخر قرن نوزده میلادی پروژۀ آن به پایان رسید و در رقابت شدیدی با استادیوم المپیک مونترال قرار گرفت.

در راجرز سنتر تورنتو چه می بینیم؟

این ورزشگاه گنجایش هزاران تماشاگر را دارد. البته فقط بازی‌های فوتبال در آن برگزار نمی‌شود و برخی از کنسرت‌های بسیار بزرگ پاپ و راک هم در همین ورزشگاه برگزار می‌شود و هیاهویی مثال زدنی ایجاد می‌کند. اگر شانس بیاورید و در طول اقامتتان در تورنتو یک بازی هیجان انگیز یا یک کنسرت عالی در آن برگزار شود، بهترین خاطرۀ خود را می‌سازید. در غیر این صورت هم با تورهای شهری همراه شوید تا به همۀ بخش‌های ورزشگاه همچون سالن اصلی، بخش‌های مخصوص ورزشکاران و هنرمندان و نیز امکانات این استادیوم آشنا شوید.

آبشار نیاگارا؛ بهترین جاذبۀ گردشگری تورنتو

به عنوان آخرین بخش از معرفی جاذبه‌های گردشگری تورنتو، معروفترین و هیجان انگیزترین بخش آن را به شما معرفی می‌کنیم. البته که این بخش جایی نیست جز آبشار بی نظیر و بسیار زیبای نیاگارا. البته که این آبشار نمی‌تواند در منظقۀ شهری باشد. اما اگر یک ساعت و نیم از تورنتو فاصله بگیرید به این آبشارهای بی نظیر می‌رسید. تصویر آبشار نیاگارا از سمت تورنتو در بالای همین مطلب است و می‌توانید آن را ببینید.

در آبشار نیاگارا چه می بینیم؟

آبشار نیاگارا جزو دیدنی‌ترین مناظق طبیعی در کل کانادا به شمار می‌رود و تفریحات بسیار متنوعی در نزدیکی آبشار وجود دارد. به علاوه هتل‌هایی هم در همان نزدیکی هست که اگر خواستید می‌توانید بیشتر در کنار آبشار اقامت کنید. بهتر است در بازدید از آبشار نیاگارا با تورها همراه شوید تا شما را به بازدید از آبشار نیاگارا، قایق سواری در نزدیکی آبشاار، سکوی بازدید ورپول راپید و بازدید از نیاگارا آن لِیک ببرند.

مطلب آخر

ما در این مطلب به بررسی بخشی دیگر از جاذبه‌های گردشگری تورنتو کانادا و خصوصاً جاذبه‌های تفریحی آن پرداختیم تا با شناخت فضا و حال و هوای این کشور بتوانید تصمیم بهتری در مورد سفر خود داشته باشید. البته که جاذبه‌های گردشگری تورنتو به همین جا ختم نمی‌شود و ده‌ها جاذبۀ گردشگری دیگر در این شهر وجود دارد که در مطالب بعدی به معرفی آنها خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است که با توجه به نوسانات ارز در ایران هزینۀ سفر و اقامت در این کشورها بسیار بالا است و اگر مشکل مالی ندارید می‌توانید به این کشورها سفر کنید. همچنین شرایط اخذ ویزا هم به دلیل شیوع ویروس کرونا کمی پیچیده است و پیشنهاد می‌کنیم برای حفظ سلامتی خود فعلا به سفرهای مجازی اکتفا کنید.

مطالب مرتبط:

جاذبه‌های گردشگری پاریس

جاذبه‌های گردشگری سیدنی

جاذبه‌های گردشگری برزیل

بیشتر بخوانید
10 تا از بهترین شهرهای توریستی کانادا | از اتاوا تا کلگری
نمایش بیشتر

زهره مهرنیا

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه نیلی گشت پیوسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن